בית הספר הראשון בשרון לרכיבה מקצועית
 


 
  אלברטו קונטאדור על הג'ירו ד'איטליה בישראל:
"מירוץ מדהים, נפלא להתחיל בירושלים" -  4.5.17​
 
מארגני ג'ירו ד'איטליה 2018, אחד משלושת מרוצי האופניים הגדולים והחשובים בעולם, הכריזו באופן רשמי על פתיחתו של המרוץ שיתקיים ב-2018 בירושלים. למעשה, שלושת הימים הראשונים של הג'ירו במאי 2018 יתקיימו בישראל, ולאחר מכן יטוסו הרוכבים הטובים בעולם לאיטליה להמשך המרוץ. הוותיקים בענף זוכרים שהקשר עם מפיקי הג'ירו RCS התחיל עם הגראן פונדו ג'ירו ד'איטליה ירושלים שהופק ב-2013 בהובלתו והפקתו של שי ראשוני.
 
הקטע הראשון יהיה כאמור בירושלים ויהיה קטע נג"ש בן 10 קילומטרים שיוזנק בעיר העתיקה. הקטע הזה יתקיים ביום שישי ה-4 במאי. יום לאחר מכן יוזנק הקטע השני למרחק של 167 קילומטרים בגנים הבאהיים בחיפה, ינוע צפונה לעכו ומשם הרוכבים ידרימו לכיוון תל אביב דרך קיסריה. הקטע השלישי ביום ראשון ה-6 במאי יוזנק בבאר שבע, וינוע דרומה לאילת דרך מצפה רמון כשאורכו יהיה 226 ק"מ.
 
 
מנהל המרוץ מאורו וני התייחס לקטע הפתיחה ואמר: "הקטע נגד השעון בירושלים יהיה קשה מאוד ולרוכבים לא יהיה בו רגע לנשום, זה קטע שיכלול הרבה פניות כמו גם עליות וירידות". 
חשוב לציין שזו תהיה הפעם הראשונה שהג'ירו יתחיל מחוץ לאירופה. אמנם מדינות שונות באירופה אירחו אותו במהדורות אחרות, אבל זה אף פעם לא קרה ביבשת אחרת. "תמיד דיברו על הגלובליזציה של מרוצי האופניים הגדולים אבל עוד לא עשו עם זה משהו", אמר וני. אלברטו קונטאדור הוסיף: "זה שהג'ירו יוזנק בירושלים זה נפלא, ולדעתי זה חשוב מאוד לעולם האופניים. לא צריכה להיות בעיה להתחרות כאן בישראל, היום יש בעיה קשה בעולם וזה לא עניין של מדינה כזאת או אחרת אלא בעיה כלל עולמית. אני בטוח שכל הרוכבים ישמחו להגיע להתחרות כאן".
 
 

לייבסיטי - בניית אתרים