בית הספר הראשון בשרון לרכיבה מקצועית
 
כישראלים, התברכנו בחורף שהוא בהחלט אחד הידידותיים בעולם כולו לרוכבים. הטמפרטורות והתנאים בחורף שלנו מושלמים לרכיבת הרים, פרט לימים האלה שנכנסת מערכת גשומה ומשביתה לנו את כל מרכזי הרכיבה.

במקום להתבאס על העובדה שאי אפשר לצאת ולרכוב, הנה כמה המלצות על דברים שאפשר וכדאי לעשות גם כשגשום ובוצי בחוץ – רוצים להוציא לימונדה מהלימון? הנה הדרך:

זמן לטפל ולהשקיע באופניים


נקו את האופניים שלכם: כמו כל מכונה, כשהאופניים נקיים וחופשיים משאריות בוץ, אבק ולכלוך, הם עובדים טוב יותר. קחו לכם חצי שעה לעשות נקיון יסודי לאופניים, כולל השלדה ומערכת ההינע. תהיה לכם הזדמנות לתת לאופניים תשומת לב ולראות שהכל באופניים שלכם תקין. אחרי ניקוי יסודי ושימון, גם מערכת ההינע תעבוד טוב יותר. רוכבים רבים אינם מנקים את האופניים על בסיס קבוע, אז הנה ההזדמנות שלכם לכפרה!

  • טיפול תקופתי לבולמי הזעזועים: בולמי הזעזועים שיש לנו באופניים עובדים קשה יותר מכל חלק אחר. ישנה נטיה רווחת לא לגעת בהם עד שאין תקלה, אבל בעצם אופן הפעולה שלהם מתדרדר עם הזמן, ובגלל השינוי ההדרגתי קשה לנו לשים לב שזה קורה. אם אתם רוכבים בעיקר בסופי שבוע, רצוי לטפל בבולמים אחת לשנה. אם אתם רוכבים 3-4 פעמים בשבוע, אז מרווח הטיפולים צריך להיות בערך אחת לחצי שנה. אמנם זו הוצאה, אך כזו שתתן לכם חווית רכיבה טובה יותר ותחסוך לכם החלפת חלקים שנהרסו בגלל הזנחה. מערכות הגשם שלנו בדרך כלל לוקחות כשלושה ימים, זה גם הזמן שייקח לחנות לדאוג לכם לטיפול בבולמים.
  • החלפת כבל הילוכים: עוד חלק באופניים שפעולתו מתדרדרת בהדרגתיות הוא כבל ההילוכים. בצעו מבחן פשוט – האם אתם יכולים להחליף הילוכים בעזרת אצבע אחת וללא מאמץ? או שאתם מרגישים שצריך לדחוף את ידית ההילוכים בכוח כדי שתזוז? אם המקרה הוא השני, הגיע הזמן להחליף כבל הילוכים. ההחלפה פשוטה, ניתן לעשות אותה לבד בבית או בעלות די נמוכה אצל המכונאי שלכם.
  • איזון גלגלים: גלגלים קשיחים ומאוזנים, כלומר ללא שמיניות, הם קריטיים לחווית הרכיבה שלנו והיכולת לשמור על יציבות ובחירת קוים בשטח טכני. בידקו שאין לכם חישורים משוחררים בגלגלים, ושאין שמיניות. אם יש – קיפצו למכונאי שמתמחה בבנייה ואיזון גלגלים כדי שתצאו לרכיבה הבאה במצב אופטימלי.

אם תעשו את כל הטיפולים והתיקונים, אמנם לא תרכבו יומיים או שלושה, אבל לרכיבה הבאה תצאו עם אופניים רעננים שעובדים כמו חדשים- כיף!


סדרו ורעננו את הציוד האישי

עושים סדר בתיק הרכיבה: תיק הרכיבה שלנו נוטה לצבור לא מעט שטויות וזבל. החל מעטיפות של ג'לים ועד לאוזן ספייר של האופניים הקודמים שלנו שאנחנו עדיין סוחבים. זה הזמן לרוקן את כל תכולת התיק, למיין מה צריך ומה לא ולצאת לרכיבה הבאה עם תיק מסודר יותר וגם קל יותר.

  • רעננו את ערכת העזרה הראשונה: אנחנו ממליצים לכל רוכב להצטייד בערכת עזרה ראשונה בסיסית. בעיקר אם כבר השתמשתם בה בעבר, פיתחו את הערכה ורעננו אותה. ודאו שיש לכם חומר חיטוי בכמות מספקת ובתוקף, פדים סטריליים, 2-3 משולשי בד לקיבוע וחבישה וכבר אתם די בסדר.
  • לכבס את המגינים והכפפות: כשאנחנו לא מכבסים את המגינים והכפפות תקופה ארוכה קורים שני דברים. ראשית, רצועות הגומי והחלקים האלסטיים במגינים מאבדים מתכונתם בגלל המליחות בזיעה, והופכים רפויים. שנית, קבוצת הרכיבה שלנו מתחילה להתלונן על כך שכל היער מריח כאילו איזו חיה מתה בו… כביסה קצרה ב-30 מעלות ללא מרכך תחזיר חלק מהחיים לציוד שלכם, וגם לחברים שצריכים להיות לידכם.
לא שכחנו- רכיבות!


תכננו את הרכיבה הבאה שלכם: כשתקועים בבית או במשרד, זה הזמן לפנטז… בעיקר אם אתם מוצאים את עצמכם כל סוף שבוע עוד פעם באתר הרכיבה הקבוע. תכננו את הרכיבה הבאה שלכם, תאמו עם חברים, מיצאו מסלול מעניין שעוד לא הייתם בו, ושימו תאריך ביומן! התכנון ייתן לכם משהו נחמד לצפות לו.

  • צאו לרכיבה! כל הציוד שלכם במצב טיפ-טופ? אין לכם במה לטפל או את מה לנקות? מעולה. שימו עליכם מעיל גשם וביגוד חם, וצאו לרכיבה. לא בסינגלים, אלא בשבילים לבנים ביער או אפילו בשכונה או לאורך הטיילת. השילוב של להיות על אופניים ולחוות מזג אוויר סוער הוא מרגש. נכון שכל מי שלא עושה את זה יסתכל עליכם כאילו שהשתגעתם, אבל אתם תהנו יותר.

לסיכום – הגשם אולי משבית אותנו מלהיכנס לחלק מהסינגלים, אבל יש המון מה לעשות בתחום האופניים גם כשלא רוכבים. נצלו את הזמן הזה כדי לרענן את עצמכם, את הציוד ותהנו הרבה יותר ברכיבה הבאה!

 

באדיבות - Sababike מקום לבלות בין הרכיבות.


לייבסיטי - בניית אתרים